KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15728290
nr 1572 8290
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
Stockholm. Signerad, akvarell. Bladets mått: 18x26 cm, yttermått inklusive ram: 39x44 cm
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 20:17:54
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
Rune Rockström
Läs mer om Rune Rockström